Prečo potrebujete webové stránky pre podnikanie

Prečo potrebujete webové stránky pre svoje podnikanie
Photo by Designecologist from Pexels

Poďme si spolu rozobrať prečo potrebujete webové stránky pre svoje podnikanie.  “Webové stránky nepotrebujem,“ odpovedal známy na moju otázku ohľadne webových stránok a pokračoval: „Veď mám facebook.“ Robila som totiž malý prieskum ohľadom používania vlastných webových stránok u ľudí v svojom okolí, ktorí podnikajú. Súhlasím s tým, že sociálne siete môžu suplovať niektoré funkcie webových stránok. Nemôžu  ich však nahradiť. 

Tu je 15 dôvodov, prečo potrebujete webové stránky pre podnikanie:

Ste tam, kde sú Vaši klienti

Zastavte sa na chvíľku a obzrite sa okolo seba. Čo robia ľudia okolo Vás? Pravdepodobne práve hľadia do svojich mobilov, čiže sú on-line.  Čo tam robia? Buď hľadajú zábavu alebo potrebujú nájsť riešenie svojho problému. A keďže hľadajú on-line, mali by ste tam byť, aby Vás mohli nájsť.

Plná kontrola

Ak máte vlastnú webovú stránku, máte plnú kontrolu nad informáciami, ktoré uverejňujete o svojej firme a o výrobkoch či službách, ktoré poskytujete a ako komunikujete so svetom.

Jedna platforma pre všetko

Web je centrum Vášho podnikania. Plní úlohu informačnú, čiastočne zákaznícku podporu, marketing , môže byť on-line obchodom a pomáhať s ďalšími vecami. Sociálne siete všetky tieto funkcie nemôžu zastať. Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec – sociálne siete nevlastníte. A aj keď sa Vám teraz výborne darí premieňať fanúšikov na Vašich klientov, môže sa to rýchlo zmeniť. Zmenia sa podmienky (viete o čom hovorím, „Terms and conditions” – ktoré každý bez čítania odklikne) a môžete napríklad o účet na sociálnej sieti prísť, byť zablokovaní, bude fungovať inak alebo úplne zanikne.  Sociálne siete sú výborný marketingový nástroj, ale Váš web je centrum celého podnikania.

Vytvára dôveru

Vaša webová stránka bude pravdepodobne to úplne prvé s čím sa Vaši potenciálni klienti dostanú do styku a tak Vám umožní urobiť dobrý prvý dojem.

Prijíma za Vás objednávky 24/7

Vy už dávno nie ste v práci, nakupujete potraviny, užívate si čas so svojou rodinou alebo sa venujete svojim koníčkom a Váš web stále prijíma objednávky. Dokonca aj v noci keď spíte.

Budovanie značky

Vlastná webová stránka je výbornom miestom kde môžete šíriť povedomie o Vašej značke a odlíšiť sa tak od konkurencie.

Pohodlný prístup pre zákazníka

Zákazník má pohodlný prístup ku všetkým informáciám o Vás ako o firme, podrobné informácie o Vašich výrobkoch a službách a dozvie sa kde Vás nájde. Ak predávate on-line, môže si Váš výrobok alebo službu rovno zakúpiť v čase keď mu to vyhovuje a na mieste kde mu to vyhovuje.

Nízke náklady

Mať webovú stránku dnes nestojí veľa peňazí. Samozrejme záleží na tom kto Vám ju bude tvoriť a na komplexnosti stránky.

Umožní  Vám myslieť globálne

Dokážete vyrobiť skvelý výrobok, ale vie o ňom len širšia rodina a Vaši známi? Možno je čas začať myslieť globálne a dostať Vaše výrobky do celého mesta, do celého Slovenska a prečo nie do celého sveta. Vaša webová stránka môže mať až takýto dosah.

Pomôže s email marketingom

Zoznam emailových kontaktov Vašich klientov musíte budovať od začiatku. Umožní Vám to priamo komunikovať s Vašimi súčasnými aj potencionálnymi zákazníkmi. Ako som už spomínala v bode 3, ak z nejakého dôvodu stratíte prístup k účtu na sociálnej sieti, stratíte tak prístup k svojim sledovateľom (potencionálnym zákazníkom).  Určite už viete, že na získanie emailovej adresy musíte mať od jej majiteľa povolenie.

Pritiahne zákazníkov do Vášho kamenného obchodu

Aj v prípade, že máte „iba” kamennú predajňu, web umožní Vašim zákazníkom aby Vás tam našli. Veľa ľudí si pred nákupom výrobku alebo služby vyhľadáva bližšie informácie práve on-line. Radi si prezerajú fotografie či sledujú recenzie. Váš web preto môže byť takou on-line výkladnou skriňou.

Zvýšia šance na získanie investorov

Pokiaľ začínate tzv. „start-up“ alebo nový projekt a potrebujete investorov aby ho financovali, Vaše webové stránky Vám pomôžu odprezentovať Vašu podnikateľský zámer. Môžete tu ukázať prečo je Vaša myšlienka nová, unikátna a odlišná od konkurencie.

Môžu zmeniť koníček na vedľajší príjem a neskôr na hlavný príjem

Máte koníček, ktorý milujete a radi by ste spojili príjemné s užitočným a premenili ho vedľajší a časom na hlavný príjem? Založte si webové stránky, začnite o tom písať.

Vytvárajú komunitu

Vaše webové stránky môžu združovať ľudí s podobnými záujmami a umožňovať im vymieňať si názory a skúsenosti. Nemusíte sa tak spoliehať len na sociálne siete a vytvoríte tak on-line komunitu napojenú na Vaše výrobky a služby. Takáto komunita fanúšikov Vám pomôže budovať a podporovať Vašu značku.

Záver

Toto sú dôvody prečo potrebujete webové stránky pre podnikanie. Dnešná doba vyžaduje Vašu on-line prítomnosť. Aj keď máte „len“ živnosť alebo malú firmu. To isté platí aj v prípade, že podnikanie plánujete do budúcna. Chcete sa niečo opýtať? Stlačte ikonu messengera vpravo dole a pošlite mi správu alebo použite klasický email.