INSTAGRAM: 5 dôvodov prečo mať firemný účet

5 dôvodov prečo mat firemný účet na Instagrame

Určite ste už zaregistrovali, že sociálna platforma Instagram umožňuje vytvoriť firemný účet. Nie je žiadna nová „fičúra“. Instagram predstavil túto možnosť už v roku 2016. Biznis účet (alebo ak chcete firemný účet) nám už názvom jasne napovedá komu je určený – predovšetkým firmám, ktoré majú svoj biznis a chcú prezentovať svoju značku na tejto socialnej platforme. Ak používate svoj instagramový účet na zdieľanie fotografií so svojou rodinou a priateľmi, pre Vás je určený sukromný účet. Ak však máte s účtom ďalšie zámery, ako napríklad budovanie značky či už svojej firmy, potrebujete mať biznis účet. Pre verejne známe osobnosti, celebrity a influencerov je tam ďalšia možnosť – mať účet tvorca (creator account). Tomuto sa však teraz venovať nebudeme, to len pre úplnosť, aby ste vedeli aké máte možnosti.

Prečo sa prepnúť Instagram na firemný účet

Takže aké funkcionality firemný účet na instagrame ponúka a v čom sa líši od sukromného účtu:

ŠTATISTIKY

Instagram firemný účet ponúka detailné štatistiky

Za mňa najzaujímavejšou funkcionalitou je prístup k detailným štatistikám profilu. Tam sa dozvieme aké príspevky sú (alebo naopak nie sú) pre našich sledovateľov zaujímavé, ako reagovali na príspevky, kedy je najlepšie uverjňovať nové príspevky, akú má účet návštevnosť a mnoho ďalších vecí. Samozrejme, že existujú aj štatistiky, ktoré idú viac do hĺbky, ale tieto Vám poskytnú skvelý obraz o tom, čo sa na Vašom účte deje a dá Vám vodítka ako postupovať v budúcnosti.

KONTAKTNÉ TLAČÍTKO

Kontaktné tlačítko - zrýchlenie kontaktu s klientom prostredníctvom

Klienti môžu kliknúť na kontaktné tlačítko a napísať Vám email, zavolať Vám alebo nájsť na mape kde sídlite. Klienti určite ocenia možnosť sa s Vami rýchlo spojiť.

MOŽNOSŤ PRIDAŤ LINK

Instagram firemný účet d8va možnosť pridať link do IG stories

Všetci vieme, že Instagram neumožňuje pridávať linky. Jediný link je možné pridať v profile. Proste chce udržať ľudí na svojej platforme, nie je ich cieľom posielať ich inam. Ak potrebujete v profile mať viac linkov, je možné použiť LINKTREE (o tom si povieme viac nabudúce). Ak má účet viac ako 10.000 sledovateľov je možné pridávať link v instagram stories, ale len ak máte firemný účet.

ZOBRAZENIE ODVETVIA

IG firemný profil - zobrazenie Vášho odvetvia

Ak prepojíte svoju facebookovú stránku s instagramovým firemným účtom, vytiahne si odtiaľ informácie v akom odvetví podnikáte.

REKLAMA

Biznis profil na IG má možnosť vytvárať platené reklamy

Všetci by sme radi mali iba organický dosah. Sociálna platforma Instagram má cez miliardu užívateľov (zdroj). Nie je jednoduché sa zviditeľniť. Ak chceme zvýšiť dosah našich príspevkov (a máme na to rozpočet), firemný účet nám umožní vytvárať platené reklamy. Prepojenie Facebooku a Instagramu je viditeľné najmä v tomto prípade. Reklamu vytvoríte na Facebooku a vyberiete si kde ju chcete umiestniť.

ZÁVER

Ak chcete na sociálnej platforme Instagram budovať svoju značku, zmeňte si svoj osobný účet na na účet firemný. Je to ZDARMA. Chcete sa niečo opýtať? Stlačte ikonu messengera vpravo dole a pošlite mi správu alebo použite klasický email.

Ak ste nečítali náš predchádzajúci člábnok Prečo potrebujete webové stránky pre podnikanie, stačí kliknúť a pustiť sa do toho.