Ako môžu sociálne siete pomôcť Vášmu biznisu

Infografika predstavujuca sociálne siete, ktoré pomáhajú malému biznisu presadiť sa v onliine priestore.

Ak podnikáte, sociálne média sú pre Vás nevyhnutnosťou, preto sa sa poďme bližšie pozrieť ako môžu sociálne siete pomôcť Vášmu biznisu. Nikdy totiž nebolo jednoduchšie a tiež finančne prístupnejšie pre malé biznisy dať o sebe vedieť. Môžte sa prostredníctvom týchto marketingových nástrojov priamo spojiť so svojimi klientami a budovať Vašu značku. Navyše samotné zverejňovanie príspevkov je ZDARMA (ak nepočítam platenú reklamu).

Ako môžu sociálne siete pomôcť Vášmu biznisu

V minulosti bolo veľmi ťažké ‚prekričať“ veľké firmy v marketingovom priestore. Sociálne média malým firmam dali hlas. Preto ho treba využiť. Na sociálne siete sa každý deň prihlasuje čoraz viac a viac ľudí. A to sú Vaši súčasní a tiež potencionálni klienti. Keďže sú tam oni, musíte tam byť aj Vy. Sociálne siete Vám pomôžu:

1. Násť nových zákazníkov

Ľudia čo hľadajú tovar alebo službu, ktorá vyrieši ich problém, intenzívne hľadajú na internete. Váš článok na blogu s dobrými radami, dobrá recenzia od Vašich súčasných zákazníkoch, či Vaše komentáre na sociálnych sieťach kde pomáhate s podobným problémom iným ľuďom vyvolá záujem a je viac pravdepobné, že budú ochotní kúpiť výrobok či službu práve od Vás.

2. Udržať si súčasných zákazníkov

Ľudia už vedia, že firmy sú cez sociálne média viac prístupné a radi nadviažu kontakt. Zistie ako môžte svoj výrobok či službu zlepšiť, aby slážili zákazníkom lepšie. Tiež môžte udržať pozornosť zákazníka tým, že ich informujete o všetkom čo sa vo Vašej firme práve teraz deje, aké nové veci pre nich chystáte.

3. Udržať nízke náklady na marketing

Poskytovanie pútavého obsahu na sociálnych sieťach vám môže pomôcť osloviť a rozšíriť vašich sledovateľov. Vytvárať príspevky na sociálnych média je možné zdarma. Vieme však, že získať organickž dosah je čoraz ťažšie, takže časom určite bude nutné pomôcť si platenou reklamou. Lenže aj platené reklamné kampane na sociálnych sieťach (ako napríklad Facebook Ads) sú lacnejšie ako reklamy v klasických médiách či reklama vo vyhľadávačoch.

4. Budovať značku

Máte močnosť dať svetu vidieť o tom kto ste a čo robíte, aké je Vaše poslanie, hodnoty, vízia či konkurenčné výhody.

5. Zvýšiť návštevnosť webu

Príspevky, ktoré zverejňujete na sociálnych sieťach pritiahnu ľudí na Vašu webovú stránku. Malo by ísť o obsah, ktorý Vaším klientom pomôže splniť sen či vyriešIť jeho problém. Takto získaná návštevnosť Vás nič nestojí a budujete tak potrebnú dôveru, keď sa z návštevníkov stávajú zákazníci.

6. Zlepšiť SEO

Spoločnosť Google jasne uviedla, že pri hodnotení stránky berie do úvahy „sociálne signály“. (Ak Vás zaujíma čo všetko ovplyvňuje umiestnenie Vašej stránky vo vyhlľadávači Goolge prečítajte si článok Google’s 200 Ranking Factors: The Complete List (2021) ). Ďalej si treba uvedomiť, že ľudia nepoužívajú na vyhľadávanie iba Google či Bing. Doba sa posunula sa ďalej a novými vyhľadávačmi sú platformy sociálnych médií.

Záver

Mať či nemať sociálne média už v dnešnej dobe nie je otázka voľby. Ak chcete so svojím biznisom uspieť, musíte byť prítomní v online priestore. Každý biznis, malý či veľký, sociálne média potrebuje. Zvlášt v súčasnej dobe, keď ekonomické dôsledky coronavirovej pandémie donútili mnohé podniky urýchliť svoj presun do online sféry.